Zalety stosowania diety bezglutenowej

Dieta bezglutenowa przeznaczona jest dla osób z chorobą trzewną, czyli celiakią. Polega ona na wykluczeniu ze sposobu odżywiania produktów zawierających glutem. Chodzi tutaj przede wszystkim o produkty pochodzenia zbożowego. Gluten zawarty w ziarnach zbóż działa destrukcyjnie na kosmki jelitowe, w efekcie czego wchłanianie substancji odżywczych zostaje poważnie upośledzone.

Trendy w odchudzaniu.

Aktualnie przyszła moda na odchudzanie się dietą bezglutenową. Niewątpliwie jest ona skuteczna a to głownie z tego powodu, że eliminowane są produkty kaloryczne takie jak chleb i ciasta. Zjadane jest więcej owoców i warzyw a to wpływa zbawiennie na zdrowie i przemianę materii. W każdym razie nie ma powodów stosowania diety bezglutenowej, w przypadku pełnego zdrowia, bo można się nabawić niedoborów. Jednak można się pokusić o dokładniejszą analizę zjadanych produktów i zastąpić nieobecne mikroelementy czymś innym, równie wartościowym.

Dieta przeciwzapalna.

Ostatnie badania dowiodły, że stosowanie diety bezglutenowej, poważnie ogranicza ogniska zapalne w organizmie.Tyczy się to nie tylko chorób autoimmunologicznych, takich jak Hashimoto, ale szeregu innego rodzaju zapaleń. W przypadku Hashimoto dzieje się tak, ponieważ struktura białka w glutenie bardzo przypomina strukturę białek z których zbudowana jest tarczyca. Dlatego przeciwciała, które atakują gluten, niejako przy okazji zwracają się przeciw tarczycy. Podczas tej choroby, dieta bezglutenowa przynosi dobre rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj