Wrażliwa cera trądzikowa – jak o nią dbać?

Trądzik to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości skórnych, która dotyczy osób w różnym wieku. Często konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia, które może podrażniać cerę i powodować jej miejscowe wysuszenie. Jak sobie radzić z tym problemem? Czego potrzebuje wrażliwa cera trądzikowa?

Łagodne preparaty myjące

Higiena skóry z niedoskonałościami powinna opierać się na delikatnych produktach do mycia twarzy: żelach, piankach i emulsjach micelarnych. Warto zadbać o to, aby w ich składzie znalazły się substancje, które nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej naskórka. Dzięki temu skóra będzie ukojona, a aktywne stany zapalne nie zostaną zaognione przez drażniące składniki preparatu myjącego. Należy pamiętać, że po umyciu twarzy powinno się przywrócić skórze naturalne pH. W tym celu używajmy toników.

Skuteczne nawilżanie

Cera trądzikowa, zwłaszcza w trakcie specjalistycznej kuracji, wymaga odpowiedniej dawki nawilżenia. Zapewniają je kremy nawilżające, szczególnie te, które opisane są jako produkty dedykowane do skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej, będącej w trakcie leczenia trądziku. Warto wiedzieć, że dobrze nawilżona skóra wygląda atrakcyjnie i ma mniejszą skłonność do powstania niedoskonałości. Krem należy aplikować na oczyszczoną i suchą twarz, po użyciu toniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj