W czym pomaga fluoryzacja?

Obecnie wiele osób boryka się z próchnicą, co wynika głównie z niewłaściwej higieny jamy ustnej, spożywania produktów zawierających rafinowane cukry, które sprzyjają namnażaniu się bakterii. Pokarmy zalegające w szczelinach zębowych stanowią dla nich doskonałą pożywkę. Istotne jest regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w celu wykrycia nieprawidłowości w jamie ustnej, pierwszych oznak próchnicy. Kluczowa staje się profilaktyka przeciwpróchnicza, aby uchronić się przed problemami z zębami. Świetnie sprawdza się do tego między innymi fluoryzacja.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg fluoryzacji zębów?

Zabiegi fluoryzacji polegają na pokryciu powierzchni zębów specjalnymi preparatami stomatologicznymi, które zawierają odpowiednie stężenie fluoru. Wzbogacone o nie szkliwo zostaje wzmocnione i jest należycie chronione przed bakteriami prawniczymi. Fluoryzacja powinnam być regularnie przeprowadzana w przypadku dzieci, u których najczęściej występuje problem z próchnicą. Zęby mleczne i młode są szczególnie podatne na powstawanie zmian próchniczych. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać za pomocą fluoryzacji. Zapewnia ochronę przed demineralizacją szkliwa i powstawaniem ubytków. Przyśpiesza się również proces remineralizacji zębów. Nie można uchronić się całkowicie przed chorobotwórczymi bakteriami w jamie ustnej, ale szkliwo wysycone fluorem będzie na nie odporne. Jest to wobec tego sposób na zachowanie pięknego i zdrowego uśmiechu przez długi czas. Fluoryzacja może być oczywiście łączona z innymi zabiegami stomatologicznymi, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Fluor tworzy barierę, chroni przed szkodliwym działaniem kwasów, ogranicza również tworzenie się kamienie nazębnego. Zapobiega powstawaniu pęknięć na zębach i osłabieniu szkliwa.

W szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji można zaopatrzyć się w sklepie internetowym dostępnym pod linkiem https://sklep.cmspolska.com/szczoteczki-jednorazowe-bez-pasty-do-fluoryzacji,3,2820,4129. Dostępne na stronie produkty posiadają atesty, są certyfikowane. Ich jakość potwierdza Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny i Zakład Bezpieczeństwa Żywności. Oferowane szczoteczki do fluoryzacji idealnie sprawdzają się w przypadku profilaktyki fluorkowej, która ma na celu zapobieganie rozwojowi próchnicy. Ułatwiają one przeprowadzenie procesu fluoryzacji, nie wymagają suszenia ani przechowywania, bo są jednorazowego użytku. Korzystna cena to kolejna zaleta, zakup kilku sztuk jest bardziej opłacalny niż wielorazowej szczoteczki. Miękkie, nylonowe włosie zapobiega podrażnieniom dziąseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj