Migrena – jak sobie z nią radzić?

Migrena to jeden z najcięższych rodzajów bólów głowy, który znacząco zaburza codzienne funkcjonowanie i dotyka przede wszystkim kobiety.

Jak radzić sobie z migreną?

Migrena to ból głowy, który trwa wiele godzin, dotyczy zwykle jednej półkuli i potrafi się przemieszczać. Migrenie bardzo często towarzyszą mdłości oraz nadwrażliwość na światło i dźwięki. Gdy tego typu silny ból powtarza się wskazane jest, by udać się na konsultację do lekarza neurologa. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu przepisuje leki a wielu przypadkach kieruje także na tomografię komputerową. Migrena ma to do siebie, że zazwyczaj nie łagodzą jej zwykle leki przeciwbólowe takie jak Apap czy Aspiryna. Tutaj potrzebne są dużo silniejsze leki z grupy tryptanów, sprzedawane na receptę. Przy zażywaniu leków bardzo ważne jest, aby przyjąć je jak najszybciej po rozpoczęciu ataku.

Domowe sposoby na migrenę

Jest kilka domowych sposób łagodzenia bólów głowy, które jednak nie wszystkim pacjentom pomagają. Można robić sobie okłady na czoło ciepłe albo zimne z pomocą termoforu. Wielu osobom pomagają ciepłe kąpiele stóp. Jako profilaktykę warto zastosować dietę eliminacyjną, która musi być poprzedzona prowadzeniem dzienniczka, który pomorze ustalić czynniki wywołujące migrenę. Czasami są to orzechy, banany, czekolada a innym razem stres, hałas czy silny wiatr. Wielu osobom w ten sposób udaje się zmniejszyć częstość występowania migren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj