Mezoterapia igłowa na rozstępy – czy pozwala pozbyć się problemu?

Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się w ostatnim czasie dużą popularnością. Polecany jest tym osobom, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczałą skórę, zmarszczki, cellulit, a także rozstępy. Czy mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg, pozwalający pozbyć się rozstępów? W jaki sposób przebiega oraz ile kosztuje? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Spis treści:

  • Jak wygląda mezoterapia igłowa?
  • Ile kosztuje mezoterapia igłowa?
  • Czy zabieg na rozstępy jest skuteczny?

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda stosowana do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Efekty, które pozwala osiągnąć, to przede wszystkim:

  • odmłodzenie skóry,
  • poprawa gęstości i jędrności skóry,
  • redukcja blizn,
  • napina skórę,
  • usprawnienie procesu regeneracji.

Wskazaniem do zabiegu są nie tylko rozstępy, ale także innego rodzaju blizny. Mezoterapia igłowa polega na stosunkowo gęstym śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych na brzegach istniejących zmian. Powoduje to głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, a przy tym uzupełnienie ewentualnych niedoborów witamin, minerałów czy kwasu hialuronowego za pomocą igły. Podczas mezoterapii igłowej zawarte w preparatach substancje aktywne docierają bezpośrednio do skóry właściwej, gdzie następuje ich maksymalna absorpcja. Zabieg na rozstępy poprzedza oczyszczenie miejsca zabiegowego, po nim z kolei nakładana jest maska.

Mezoterapię igłową wykorzystuje się najczęściej w cyklach. Już po pierwszej mezoterapii efekty są widoczne, jednak pożądane rezultaty jesteśmy w stanie osiągnąć po około 3-6 zabiegach. Ilość zabiegów oraz ich intensywność zależy przede wszystkim od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. W zależności od problemu i zastosowanego preparaty, zabiegi powinny być wykonywane w odstępie 14-30 dni. Mezoterapia igłowa na rozstępy wykonywana jest zarówno w przypadku brzucha, pośladków, ud czy piersi, jak i ramion czy pleców.

Warto także wspomnieć, że mezoterapia z użyciem igły skuteczna jest nie tylko w przypadku rozstępów i blizn, ale także zmarszczek, cellulitu, zasinień i obrzęków pod oczami, a także skóry pozbawionej blasku czy jędrności.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Cena mezoterapii igłowej wynosi od 100 do nawet 1000 złotych za jeden zabieg. Zależy przede wszystkim od obszaru ciała poddawanego mezoterapii, zastosowanych preparatów oraz konkretnej kliniki. Wybierając klinikę, w której zostanie wykonany zabieg, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na doświadczenie oraz umiejętności specjalistów, nie cenę zabiegu. Mezoterapia igłowa jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, jednak osoby wrażliwe mogą się na nie zdecydować. Wówczas w wielu klinikach należy liczyć się z dodatkowym kosztem wynoszącym około 50 złotych.

Czy zabieg na rozstępy jest skuteczny?

Decydując się na zabieg chcemy wiedzieć, czy rzeczywiście jest on skuteczny i pozwoli nam osiągnąć pożądane rezultaty. Mezoterapia na rozstępy działa naprawdę skutecznie, jednak musimy pamiętać, że jest to również kwestia indywidualna. Z pewnością zabieg najlepiej poradzi sobie z dopiero powstałymi rozstępami – takie najłatwiej jest usunąć. Po jednym zabiegu rozstępy nie znikną, a jedynie się rozjaśnią. Kwestie związane z efektami które pozwoli osiągnąć zabieg należy omówić ze specjalistą na pierwszej wizycie. Jeśli Ty również chcesz pozbyć się rozstępów, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa i umów się na zabieg mezoterapii igłowej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj