Kiedy warto sięgnąć po irygator do zębów?

Duża różnorodność nowoczesnych sprzętów stomatologicznych do zastosowań indywidualnych pozwala dbać o zęby i dziąsła w sposób bardziej kompleksowy, a przy tym niezwykle skuteczny. Przykładem urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób korzystających z aparatów ortodontycznych, jest irygator dentystyczny do użytku domowego, stacjonarny lub bezprzewodowy.

Alternatywa dla nici dentystycznych i szczoteczek międzyzębowych

Włosie szczoteczki do zębów nie dociera do każdego zakamarka jamy ustnej, w szczególności nie jest w stanie spenetrować szczelin międzyzębowych czy miejsc styku aparatu ortodontycznego z zębami. Dlatego przed szczotkowaniem zębów stomatolodzy zalecają ich wstępne oczyszczenie przy pomocy nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych. Alternatywa dla tego typu sprzętu, który może podrażniać, a nawet kaleczyć dziąsła, są nowoczesne irygatory stomatologiczne. Tego typu sprzęt przy pomocy odpowiednio wyprofilowanej końcówki wystrzeliwuje wodę pod ciśnieniem, w ten sposób usuwając z miejsc trudnodostępnych resztki pokarmu oraz wszelkiego rodzaju osady. Irygator dentystyczny działa jak wykałaczka, ale jest bardziej higieniczny i bezpieczniejszy w użyciu. Woda nie rani dziąseł i z łatwością wypłukuje z ust wszelkie zalegające w nich osady.

Sposób użycia i przeznaczenie

W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe typy irygatorów do zębów. Są to urządzenia stacjonarne, wyposażone w większy zbiornik na wodę oraz bardziej od nich poręczne, znacznie mniejsze urządzenia bezprzewodowe, które sprawdzą się w podróży oraz małych łazienkach. Niezależnie od sposobu zasilania, każdy irygator dentystyczny działa w podobny sposób i ma jedno przeznaczenie – ma pomóc w oczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych i innych trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej, wypłukując resztki pożywienia oraz osady. Tego typu urządzenia są doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka alternatywy dla nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych, zwłaszcza dla osób z ciasno osadzonymi zębami i osób noszących stałe aparaty ortodontyczne.

Jeśli stosowanie klasycznych nici dentystycznych jest dla Ciebie niewygodne, masz ciasno osadzone zęby lub nosisz aparat ortodontyczny i masz problem z usuwaniem osadzających się na nim resztek pożywienia, zainwestuj w nowoczesny irygator do zębów. To prosty w obsłudze i niezwykle przydatny sprzęt stomatologiczny do użytku domowego, z którego po zakupie zestawu wymiennych końcówek, z powodzeniem może korzystać każdy domownik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj