Jakie kosmetyki do mezoterapii mikroigłowej?

Jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających i regenerujących skórę jest mezoterapia mikroigłowa. Charakteryzuje się tym, że jest mało inwazyjna, bezbolesna i nie wymaga przede wszystkim użycia strzykawki z igłą. Zestaw ten najczęściej zastępuje roller, ale można także do zabiegu użyć Dermapen. Co to jest mezoterapia mikroigłowa? Jakie daje efekty? Jakie koktajle są szczególnie polecane do mezoterapii igłowej?

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych i witamin za pomocą gęstych i odpowiednio głębokich nakłuć. Zabieg wykonuje się zazwyczaj w okolicy twarzy, ale może być wykonywany także na szyi, udach, pośladkach i dekolcie. W celu przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej używa się specjalistycznego urządzenia, które zaopatrzone jest w obrotowy wałek z niewielkimi igiełkami. Może to być także dermapen, który ma postać dużego długopisu z igiełkami. Bardzo często zabieg przy jego wykorzystaniu nazywany jest mezoterapia mikroigłową frakcyjną.

Mezoterapia mikroigłowa koktajle wykorzystuje jako podstawowe preaparaty do jej przeprowadzania. Mają one w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy, a także inne składniki, takie jak witaminy, peptydy, aminokwasy i wyciągi z zielonej herbaty czy alg morskich. Do mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się także przygotowaną w specjalny sposób krew pacjenta, która jest odwirowywana i pobiera się z niej osocze. Jego atutami są świetne zdolności regeneracyjne i wysoka skuteczność odmładzająca.

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa zmuszając skórę do regeneracji, musi najpierw wywołać jej mikrouszkodzenia i stan zapalny. Po przeprowadzeniu zabiegu jest ona zaczerwieniona i opuchnięta, jednak jest to właśnie naturalna reakcja, która nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi i ustępuje już po trzech dniach. Efekty mezoterapii mikroigłowej nie pojawiają się od razu. Tylko dzięki wykonaniu serii zabiegów rezultaty są widoczne, a skóra jest znacznie bardziej elastyczna i napięta. Poprawia się jej struktura i funkcjonalność.

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystująca koktajle niweluje blizny i ujędrnia skórę po przebytym trądziku, który jest zmorą nie tylko nastolatek, ale także dorosłych kobiet. Najlepsze efekty z przeprowadzonych zabiegów widoczne są po mniej więcej czterech seriach terapii, która powinna być powtarzana w odstępach od dwóch tygodni do miesiąca. Po zabiegu powinno się uważać na skórę, ponieważ może być ona wrażliwa na uciski, napięcia i inne działania mechaniczne. Również detergenty mogą ją wtedy uszkadzać i powodować dyskomfort wywołany pieczeniem.

Mezoterapia mikroigłowa – koktajle do zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa koktajle i komponenty to nieodłączne elementy w postaci preparatów, bez których nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu. Komponenty SRS są substancjami aktywnymi, dzięki którym kuracja zostaje uzupełniona o specyficzne właściwości, dopasowane indywidualnie do klienta. Podczas ich dobierania należy zwrócić uwagę na jakość i działanie zawartych w fiolkach substancji.

Koktajle, w których w głównej mierze znajduje się kwas hialuronowy, pozwalają walczyć z efektem starzenia się skóry. Za ich pośrednictwem dostarczane są jej substancje nawilżające i odżywiające, które poprawiają jędrność i sprężystość. Co ważne, rezultaty po serii zabiegów z wykorzystaniem koktajli utrzymują się nawet do dwunastu miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj