Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego właśnie w tym miejscu pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Sygnalizują one utratę kolagenu, dlatego większość zabiegów odmładzających ma na celu uzupełnienie tych ubytków, lecz która metoda jest naprawdę skuteczna i do tego bezpieczna dla zdrowia?

Skąd się biorą kurze łapki?

Zmarszczki pod oczami mogą się pojawić już po 25 roku życia – to dlatego, że skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i niemal zupełnie pozbawiona naturalnego wypełniacza, czyli podściółki tłuszczowej. Im więcej mamy lat, tym głębsze robią się zmarszczki, ponieważ ubywa włókien kolagenowych i stają się one coraz słabsze. Proces starzenia przyspieszają jeszcze takie czynniki jak brak snu, niewłaściwa dieta, palenie papierosów czy mocno zanieczyszczone powietrze, dlatego walka ze zmarszczkami odbywa się zwykle na kilku frontach.

Zmarszczek na twarzy nie da się uniknąć, dotykają one każdego, można jednak sprawić, że pojawią się dużo później i nie będą aż tak widoczne.

Darmowe zabiegi odmładzające

Proces usuwania zmarszczek zaczyna się w domu, w dodatku nie wymaga on żadnych nakładów finansowych, a jedynie samodyscypliny. Mowa o wypoczynku – sen to najlepszy kosmetyk, jaki można zafundować swojej skórze. Druga rzecz to zawartość talerza. Dieta odmładzająca jest bogata w witaminy C, A i E, dzięki którym zwiększa się produkcja kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry, do tego dochodzą jeszcze produkty zawierające kwasy omega 3 oraz probiotyki. Jednocześnie należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa, słodyczy, kawy i słodkich napojów gazowanych.

Duże znaczenie ma codzienna pielęgnacja cery. Makijaż zmywamy delikatnie, a kremy nakładamy tak, by podczas aplikacji nie rozciągać skóry – kosmetyki nie mogą podrażniać cery ani wywoływać łzawienia oczu. Bardzo pomocne są naturalne maseczki, na przykład ze świetlikiem albo wyciągiem z zielonej herbaty, prócz tego zimne okłady oraz okrężne masaże skóry wokół oczu. Te naturalne zabiegi dają naprawdę dobre efekty, ale pod warunkiem, że są wykonywane regularnie.

Trzeba też unikać słońca, bo opalanie sprzyja pogłębianiu się zmarszczek, dlatego przed każdym wyjściem na dwór, zwłaszcza latem, warto posmarować skórę kremem ochronnym z wysokim filtrem i założyć duże okulary przeciwsłoneczne.

Profesjonalne kosmetyki

W pielęgnacji wrażliwej skóry oczu pomagają kosmetyki. Oczywiście, nie powinien to być pierwszy lepszy krem o niesprawdzonym składzie, ale specjalistyczny preparat, na przykład krem pod oczy z retinolem, do kupienia na stronie dermalogica.pl. Dlaczego właśnie retinol? To substancja, która usuwa z organizmu cząsteczki niszczące włókna kolagenowe, wypełnia zmarszczki, spowalnia proces starzenia się skóry i odżywia jej komórki.

Kolejne wartościowe składniki kremów wygładzających zmarszczki to witaminy C, E oraz K, koenzym Q10 oraz kwasy hydroksylowe. Odpowiadają one nie tylko za wypełnienie zmarszczek, ale też usuwają opuchlizny pod oczami, wyrównują koloryt skóry, niszczą wolne rodniki. Liczy się również to, czego nie ma – dobry krem nie zawiera parabenów, aromatów i sztucznych barwników.

Po krem pod oczy warto sięgnąć już przed 30-tką, kiedy zmarszczki są jeszcze niewidoczne, bo zawsze łatwiej zapobiegać starzeniu się skóry niż później usuwać skutki tego procesu. Dobrym rozwiązaniem są całe serie kosmetyków pielęgnacyjnych, których składniki dobierane są tak, by wzmacniać efekt działania poszczególnych substancji aktywnych.

Wizyta w gabinecie

Jeśli klasyczne metody nie wystarczają, pozostają bardziej inwazyjne zabiegi. Wybór jest spory, od maseczek i peelingów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, po botoks i lifting w przypadku mocno zniszczonej cery. Coraz popularniejsze są innowacyjne zabiegi laserowe, zabiegi wykorzystujące działanie ultradźwięków, światła podczerwonego albo fal radiowych, biostymulacja komórek skóry z użyciem osocza bogatopłytkowego. Która opcja jest najlepsza? To zależy od ilości i głębokości zmarszczek oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Inwazyjne metody są bardzo drogie i niestety, czasami bolesne. Plusem jest to, że na efekty czeka się krócej niż w przypadku kuracji kosmetykami. Zabieg usuwania zmarszczek wokół oczu należy zawsze wykonywać w renomowanych gabinetach o nieposzlakowanej opinii, w przeciwnym razie grożą nam niebezpieczne powikłania, a nawet trwałe uszkodzenia skóry twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj