Jak skutecznie walczyć z nadwagą?

W walce z nadwagą wymyślono już tyle diet, że ich nazwy wciąż się mylą. Większość z nich nie wiele ma wspólnego ze zdrowym sposobem żywienia. Najczęściej zakładają one poważne ograniczenia kaloryczne. Po zakończeniu takiej diety, organizm, który uprzednio dostał sygnał o głodzie stara się z każdej potrawy wyciągnąć jak najwięcej energii w celu zmagazynowania. Takim sposobem dochodzi często do efektu jo-jo i stracone kilogramy wracają szybciej niż znikły.

Nowy styl odżywiania.

Żeby schudnąć trzeba porzucić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Na pewno było one niewłaściwe, skoro doszło do nawagi. W takim momencie trzeba sobie uczciwie zdać sprawę z popełnianych błędów i starać się już ich nie powtarzać. Jednym ze skutecznych sposobów jest zapoznanie się z tabelami indeksów glikemicznych i komponowanie potraw z produktów, które wskaźnik ten mają najniższy. Na pewno nie spowoduje to monotonii w odżywianiu.

Ten wszędobylski cukier.

Niestety głównym powodem tycia jest spożywanie zbyt dużej ilości cukru. Nawet tłuszcz nie jest tak zgubny dla linii jak właśnie ten biały narkotyk. Występuje on prawie we wszystkich produktach, nie tylko słodyczach. Czasem odnosi się wrażenie, że nie da się zupełnie od niego uwolnić. W każdym razie można go poważnie ograniczyć. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

Aktywność fizyczna.

To jeden z warunków skutecznego odchudzania. Wcale nie musi być to jakiś wyczynowy sport. Czasem wystarczy codzienny, energiczny spacer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj