Jak dobrać odpowiednie tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najbardziej skutecznych form antykoncepcji. Są bardzo popularne wśród kobiet. Jak je dobrać?

Dobranie tabletek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne dobiera się indywidualnie dla każdej kobiety. Trzeba skontaktować się z ginekologiem, aby przeprowadził badania i dopasował właściwe tabletki do stanu zdrowia, stylu życia, wieku kobiety oraz jej potrzeb. Lekarz przeprowadza badanie ginekologiczne, USG narządów rodnych, często zleca badania laboratoryjne. To pozwala na idealne dopasowanie tabletek do stanu organizmu pacjentki. Istotną rzeczą są także problemy z miesiączkowaniem oraz to, czy stosowała już wcześniej środki antykoncepcyjne i jak działały na nią. Kluczową rolę ogrywa tutaj dobranie najlepszych hormonów, a także ich odpowiednia ilość, co zapewni kobiecie nieodczuwanie skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem pigułek.

Rodzaje tabletek antykoncepcyjnych

Możemy wyróżnić dwa rodzaje tabletek antykoncepcyjnych:

  • Antykoncepcja hormonalna niskodawkowa – ultralekka: zawiera nie więcej niż 15 mikrogramów etynyloestradiolu. Dostosowana jest dla kobiet młodych, rozpoczynających współżycie, a także takim, które potrzebują mniejszej dawki hormonów.
  • Antykoncepcja standardowa: zawiera dawkę 0,03 mikrogramów etynyloestradiolu (EE) i 2 mg chlormadynonu octanu. Skierowana dla kobiet zmieniających antykoncepcję, mających problemy z miesiączkowaniem oraz z poziomem libido.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj