Herbata odchudzająca – mit czy hit?

Herbata, która odchudza? Brzmi jak spełnienie marzeń wielu kobiet, które zmagają się z nadprogramowymi kilogramami. Na sklepowych półkach znajdziemy różne herbaciane mieszanki, które mają pomóc w odchudzaniu. Ale czy picie samej herbaty, bez żadnej diety i ćwiczeń, rzeczywiście wystarczy, by osiągnąć zamierzony cel?

Rodzaje herbat odchudzających

Herbata odchudzająca to nie tylko mieszanka specjalnie dobranych ziół. To również popularna herbata zielona, która polepsza trawienie. Jeszcze lepsze właściwości odchudzające przypisuje się herbacie czerwonej, która również usprawnia metabolizm i pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Z kolei mieszanki rożnych ziół, zwane herbatkami ziołowymi, wspomagają pracę przewodu pokarmowego. Najpopularniejsze składniki to rumianek, mięta pieprzowa i koper. Popularne są także herbatki przeczyszczające z senesem ułatwiającym wypróżnianie. Jednak zbyt często pijane doprowadzą do rozleniwienia naszych jelit.

Czy herbatki naprawdę odchudzają?

Samo picie herbaty odchudzającej nie sprawi, że zrzucimy zbędne kilogramy, jeśli nadal będziemy utrzymywać te same nawyki żywieniowe. Herbaty czy napary ziołowe wspomagają proces odchudzania, ale nie mogą zastąpić zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. O ile wypijanie paru filiżanek czerwonej herbaty będzie korzystnie wpływało na cały nasz organizm, o tyle wpijanie kilku kubków herbatek przeczyszczających może przynieść więcej strat niż korzyści. Należy uważać z ich ilością i stosować przez krótki czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj