Domowy sposób na zatoki

Chore zatoki z pewnością wiążą się ze sporym dyskomfortem. Pojawia się katar, zatkany nos, ból głowy, a także charakterystyczne uczucie rozpierania przy nasadzie nosa. Gdy mamy do czynienia z początkową fazą choroby, możemy zastosować domowe sposoby na zatoki.

Domowe inhalacje na chore zatoki

Jednym z popularniejszych domowych sposobów na zatoki są inhalacje. To bardzo prosta, tania i naturalna metoda. Do miski lub garnka napełnionego gorącą wodą wsypujemy kilka łyżek soli kuchennej i mieszamy. Pochylamy się nad naczyniem, nakrywamy głowę ręcznikiem i oddychamy. Zamiast soli do wody możemy dodać również zioła (miętę, rumianek, tymianek) lub olejki eteryczne (sosnowy, eukaliptusowy). Takie inhalacje udrażniają drogi oddechowe i należy wykonywać je raz dziennie przez kilka dni.

Ciepłe kompresy w walce z chorobą

By zniwelować męczący ból w okolicy nasady nosa, warto zastosować ciepłe okłady. To kolejny domowy sposób na zatoki. Lecznicze kompresy możemy przygotować z imbiru, grochu lub gorczycy. Imbirowy kompres sporządzimy z dwóch szklanek wody i dwóch kawałków pokrojonego kłącza imbiru. Składniki gotujemy 15 minut. Następnie przecedzamy, czekamy aż płyn przestygnie i namaczamy w nim ściereczkę. Kładziemy się z uniesioną głową i przykładamy kompres do czoła. Inny domowy sposób na zatoki to podgrzanie w piekarniku grochu lub gorczycy i przesypanie ziaren do materiałowego woreczka lub czystej skarpetki – taki kompres również przykładamy przy nasadzie nosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj