Domowy sposób na kaszel

Kiedy dopadnie nas kaszel, strasznie się z nim męczymy. Jednak istnieją domowe sposoby, które pozwolą go zwalczyć lub chociaż złagodzić.

Syrop z cebuli

To znany, stary sposób na kaszel i przeziębienie. Wystarczy pokroić drobno cebulę i zalać ją miodem lub posypać cukrem. Następnie odstawia się pojemnik w ciepłe i ciemne miejsce na ponad dobę, aby cebula puściła sok. Dla lepszego efektu można dodać czosnek. Syrop ten należy pić około 5 razy dziennie. Wystarczy jedna łyżka stołowa.

Inhalacja

Jeśli mamy inhalator, warto z niego skorzystać, aby zwalczyć kaszel. Istnieje też domowy sposób na inhalację – do pojemnika z gorącą, parującą wodą należy dodać kilka kropel olejku. Najlepszy będzie olejek eukaliptusowy, sosnowy lub lawendowy. Trzeba nachylić się nad pojemnikiem, przykryć ręcznikiem i wdychać oparty około 15 minut.

Oklepywanie pleców

Jeżeli kilka razy dziennie będziemy mieli oklepywane plecy, nasz stan zdrowia na pewno się poprawi. To prosty zabieg, który pomoże w wykrztuszaniu.

Nacieranie klatki piersiowej

Przy zwalczaniu kaszlu bardzo przydatną metodą jest wmasowywanie w klatkę piersiową preparatów i maści, które zawierają w sobie wyciągi ziołowe oraz olejki.

Aby pozbyć się kaszlu nie musimy od razu sięgać po leki. Warto spróbować domowych sposób, które mogą skutecznie usunąć ten problem, a do tego naturalnie i o wiele taniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj